X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מלונות בקופנהגן מלונות בקופנהגן מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב טיסות לקופנהגן טיסות לקופנהגן סיורים בקופנהגן סיורים בקופנהגן הופעות בקופנהגן הופעות בקופנהגן כרטיס הנחות כרטיס הנחות
X סגירה
 

קופנהגן למטייל הישראלי

קופנהגן: ברוכים הבאים לאחת הערים הידידותיות בעולם

אז איך זה לבקר באחת הערים הנקיות, הידידותיות ובאופן כללי הטובות ביותר בעולם? בשורות הבאות תוכלו לגלות. קופנהגן ממתינה לכם.

נתחיל מהסוף - קופנהגן, בירת דנמרק, היא אחד המקומות הטובים ביותר בעולם לחיות בהם. העיר יפה, נקיה, תמיד יש בה מה לעשות ותמיד יש בה מה לראות. אך אם אין ברשותכם דרכון אירופאי או רצון לעזוב את הלבנט, גם ביקור קצר בעיר הוא חוויה מאלפת...

קופנהגן למטייל הישראלי

ותודה לויקינגים: ההיסטוריה של קופנהגן

קופנהגן הוקמה בשלב כלשהו במאה ה- 11. ככל הנראה בימיה הראשונים היא הייתה ישוב ויקינגי שהתבסס על דיג ומסחר. תודות לגישה הנוחה שלה לים העיר גדלה באיטיות אך בהתמדה לאורך המאות שלאחר הקמתה, ולבסוף הוכרזה כבירה במהלך המאה ה- 15.

למרבה הצער, ההיסטוריה של העיר איננה שלווה כפי שהיא כיום. לאורך כמעט כל שנות קיומה נערכו קרבות בקופנהגן וסביבתה, ושליטיה התחלפו אחת לתקופה. ככל הנראה הכובשים הידועים ביותר שלה היו הגרמנים, אשר כבשו את דנמרק בתחילת מלחמת העולם השניה והחזיקו בה ובקופנהגן עד לשלבי המלחמה האחרונים.

מאז תום מלחמת העולם השניה ימים של שלום, פיתוח ושגשוג מלווים את קופנהגן. העיר גדלה והתפתחה בהתמדה, והיא מושכת אליה מבקרים ותיירים מכל העולם. אחד הפיתוחים המשמעותיים שחלו בה מאז התרחש בשנת 2,000, כאשר נחנך גשר אשר מקשר בינה לבין העיר השוודית הסמוכה מלמו. גשר זה הפך את העיר למרכז עירוני גדול ומשמעותי יותר מאי פעם, שכן כעת מקושרת אליו גם ארץ שכנה.

עם האופניים לעבודה: החיים בקופנהגן

קופנהגן היא עיר אירופאית עשירה ותוססת. עם כ- 2.5 מיליון תושבים היא העיר הגדולה ביותר בכל דנמרק ואחת הערים הגדולות ביותר בכל צפון אירופה. ברחביה ניתן למצוא אין ספור כנסיות, מבנים עתיקים וסמטאות מימים עברו.

תושבי העיר מנומסים ואדיבים, וחשים גאווה גדולה כלפי עירם וארצם. ישראלים בקופנהגן בוודאי עשויים להתבלבל – כיצד יתכן שבמטרופולין כה עצום כמעט ואין פקקי תנועה? התשובה לכך היא שכמעט 40% מתושבי העיר מתניידים על אופניים. זאת ועוד, ראשות העיר שואפת להגדיל את מספר רוכבי האופניים ל- 50% עד לשנת 2015. אכן, קופנהגן היא אחת הערים בהם המודעות לאיכות סביבה, בריאות ורמת חיים היא מהגבוהות בעולם.

היא גם נחשבת בתור אחת הערים הנקיות והידידותיות לסביבה בעולם -  ראשות העיריה מחוקקת ואוכפת חוקים הנוגעים לאיכות הסביבה באופן מחמיר, היא משקיעה בטכנולוגיות וכוח אדם הדרושים למשימה ומשקיעה רבות בהענקת תמריצים וחינוך בנושא לחברות ואזרחים כאחד. במילים אחרות, ישראלים בקופנהגן לא יהנו רק מטיול מהנה, אלא גם מחוויה מעשירה ומלמדת אודות דרך אחרת לחיות.

לבקר בקופנהגן: כנסיות, פארק שעשועים עתיק ובת ים קטנה אחת

קופנהגן היא עיר שיש בה הרבה מה לראות. סיור מודרך בעיר, ברגל או באוטובוס, מאפשר להתמצא בעיר ולזהות את מוקדי העניין החשובים. כך או כך, אפילו ההליכה ברגל בעיר היא חוויה יוצאת מן הכלל – ברחבי העיר ניתן למצוא כנסיות ומגדלים עתיקים, חנויות יוקרתיות, שווקים, פארקים, ועוד. העיר גם מעוטרת בשלל יצירות אמנות שמהוות הוקרה לאדם או אירוע מסויים. הידוע שבהם הוא כנראה פסל בת הים הקטנה, שמנציח את פועלו של אחד הדנים הידועים והאהובים ביותר אי פעם, הלא הוא מספר הסיפורים האנס כריסטיאן אנדרסן.

סמל נוסף של העיר קופנהגן הוא גני טיבולי, פארק השעשועים העתיק ביותר בעולם. הפארק הוקם בשנת 1843 וניתן למצוא בו שלל מתקנים ואטרקציות, שיסבו הנאה לילדים ומבוגרים כאחד. בנוסף, בפארק מתקיימות הופעות ומופעי בידור שונים, ואחד מחלקיו הוא גן פרחים רחב יריעה ומרהיב עין.

קופנהגן למטייל הישראלי
 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
שם: שלומית
תאריך: 17/06/2018
כותרת: העיר קופנהגן

תוכן: העיר כל כך יפה ונקייה, ממליצה מאוד לבקר !!

מזמינים וחוסכים